Beton Kiremit Nedir?

Beton Kiremit Nedir?

Düşük maliyetli kiremit çatı istiyormusunuz?

Estetik görüntü, uzun ömürlü ve ekonomik çatı kiremitleri 19. Yüzyılın başlarındaAlmanya’nın Bavyera bölgesinde çimento, kum ve su karışımı ile ilk beton çatı kiremitini oluşturmak için kullanılmıştır. Bu ilk yapılan beton çatı kiremitleri ile inşa edilen birçok ev hala kullanılmakta ve dayanıklılığını ispatlamaktadır.  19. Yüzyılın başlarında kil kiremiti simüle etmek amacı ile boya pigmenti kullanılarak renkli beton çatı kiremitleri üretildi. İlk üretilen beton çatı kiremitleri manuel  ve yarı otomatik makinalar ile üretildiği halde bir yaşam döngüsü oluşturdu. Şu anda üretimini yaptığımız renkli beton çatı kiremitleri el değmeden tam otomatik makinalar ile yapılmaktadır ve hata oranı daha düşük olduğu için daha uzun ömür elde edilmektedir.

Beton kiremitlerin avantajları nelerdir?

Beton kiremitler genellikle bir evin ömrünü uzatır. Beton kiremitinde belli bir ömrü vardır. Fakat diğer çatı kaplama malzemelerinden farkı tamiratı kolay, aktarılabilir olması, sökülük başka projelere uygulama gibi artıları vardır. Şiddetli dolu yağışlarına ve rüzgara karşı  1 adet kapatma alanı daha büyük olduğundan dolayı daha dayanıklıdır. A sınıfı yangına dayanıklı yanmaz malzemedir.  İstenilen renklerde üretilebilir bir malzemedir.

Beton kiremit fiyatları ve ömür karşılaştırması.

Beton kiremit fiyatları çatı kaplama malzemeleri arasında ne ekonomik fiyatlı bir çatı kaplama malzemesidir.

Asfalt hammaddesinden yapılan membran ve shingle tarzı malzemeler hem kısa ömürlü hemde tamiratı zor olan malzemelerdir. Su izolasyonu dışında ısı ve darbelere karşı direnci yoktur. Çabuk deforme olurlar.

Metal’den yapılan çatı kaplama malzemelerinde  hammadde maliyetleri yüksektir ve uzun ömürlü bir malzeme değildir, tamiratı zor, ısı izolasyonu yoktur.

Polimer kiremit fiyatı yüksektir. Ömür olarak güneşe karşı dirençi çok düşük ve yangında yanıcılığı yüksek bir malzemedir.

Kil kiremit beton kiremit ile aynı ömür ve özelliklere sahiptir. 1 m²’deki ağırlığı beton kiremit ile aynı ağırlıktadır. Kil kiremit’te 1 m²’de 16 adet, beton kiremit 1 m²’de 10 adet kiremit bulunmaktadır. Beton kiremitin 1 adet kapatma alanı kil kiremitten daha fazla olduğu için uygulaması daha hızlı ve kolaydır. Beton kiremit halk arasında daha ağır bir malzeme ön yargısı bulunmaktadır. Çatı ustaları ve satıcı bayiler ağırlık karşılaştırmalarını 1 adet kil kiremit ve 1 adet beton kiremit ile yapmaktadırlar. Fakat kil kiremit ile beton kiremit’in 1’er adet kapatma alanlarının aynı olmadıklarını unutmamaları gerekiyor.  Beton kiremit’i kil kiremit’ten ayıran en büyük avantajı  tam otomatik tesiste az işçi ile üretildiğinden dolayı daha ekonomik fiyatlara mal olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı beton kiremit kil kiremitten pazar payında bir adım öndedir.

Beton Kiremit Nedir?

Düşük maliyetli kiremit çatı istiyormusunuz? Estetik görüntü, uzun ömürlü ve ekonomik çatı kiremitleri 19. Yüzyılın başlarındaAlmany...