Kiremit Mahya

kiremit mahya

Anadolu Ateşi

MahyaBeton Kiremit

Mahya; Çatı kiremitlerinin tamamlayıcı bir parçasıdır ve çatı kiremit uygulamalarında çatıdaki hareketlerin kırım noktalarını örtmek için uygulanan bir çatı kiremit aksesuarıdır. Bir tarafı dar, bir tarafı geniş olarak tasarlana ve birbirine bindirilerek uygulaması yapılan mahyalar osmanlı kiremit’ine benzeyen bir yapıdadır. Mahya uygulamaları yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular vardır.

  1. Mahya altında kalan kiremitler düzgün bir şekilde kesilerek yerine montaj edilmeli
  2. Aşık taşıma ayakları 50 cm aralıklarla vida veya çivi ile sabitlenmelidir.
  3. Aşık taşıma ayakları üzerine 5cmX5cm ölçülerde ahşap çıta yatay bir şekilde vida veya çivi ile sabitlenmeli
  4. Yatay sabitlenen ahşap çıta üzerine mahya havalandırma bandı ortalanacak şekilde açılır ve ahşap çıtaya zımba tel ile montaj yapılır.
  5. Mahya bandı çatı kiremiti üzerine yapıştırılmadan önce kiremit üzerinde bulunan toz ve benzeri partiküller temizlenmeli ve mahya bandı çatı kiremiti üzerine yapıştırılmalı. Yapıştırma yapılırken esnek alüminyum folyonun çatı kiremiti hatveleri arasına düzgün bir şekilde yapışmasına dikkat edilmeli.
  6. Mahya bandı uygulamasından sonra mahyalar mahya tespit kancası ile vidalanarak ve birbirine klips ile bağlanarak uygulaması yapılır.
Ölçüler
40cmx23cmx11cm
Adet ağırlığı
~4,0 kg
1 Palet Adeti
100 adet

KİREMİT FİYATLARI AL

Renk Seçeneklerimiz

Zümrüt

Doğa Yeşili

Osmanlı Kahvesi

Beyaz

Antik

Mavi

Karar vermekte sorun mu yaşıyorsunuz? İyi bir görünüm ve his elde etmenin ve yeni çatınızın görünümünü seçmenize yardımcı olmamız için bize ulaşın.

Bize Ulaşın

ŞİMDİ BAŞLA